Dekoracje wnętrz, fototapety, Jak to zrobić?

Fototapety rodzaje druku i podłoże

fototapety 3d
Fototapety rodzaje druku i podłoże
Oceń post

Aktualne techniki druku wykorzystywane przy produkcji tapet pozwalają na jeszcze lepsze odwzorowywanie barw, kontrastów, kolorów. Dzięki możliwości wyboru własnych zdjęć i grafik często ważne jest to, aby dobrać odpowiedni rodzaj wydruku, gdyż nikt nie chce tracić na jakości swych zdjęć.

Rodzaje druku fototapet

Obecnie firmy produkujące fototapety oferują możliwość skorzystania przez swych klientów z dwóch form wydruku, a mianowicie atramentowego oraz lateksowego. W przypadku wydruku atramentowego mogą być wykorzystywane na przykład pigmenty akrylowe, które zapewniają stosunkowo wysoką jakość wydruku uwzględniając przy tym ich trwałość. Takie wydruki można umieszczać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Obecnie za bardziej wydajny uznaje się wydruk lateksowy. Z jego wykorzystaniem można drukować na różnych podłożach, a poza tym oprócz tego, że wydruk taki posiada cechy druku pigmentowego, to dodatkowo posiada on zwiększoną odporność na warunki zewnętrzne i promieniowanie UV. To właśnie zapewnia lateks. Można go myć, a nawet i delikatnie szorować. Ostatnią i jakże ważną informacją jest to, że w przypadku druku lateksowego kolory są bardziej wyraziste aniżeli w przypadku druku pigmentowego.

Wydruki mogą być wykonywane na różnych podłożach.

W przypadku większości firm oferujących taką usługę mowa jest o papierze lateksowym, tapecie flizelinowej z laminatem, tapecie winylowej na podłożu papierowym, tapecie winylowej na podłożu flizelinowym, tapecie flizelinowej, folii magnetycznej, folii samoprzylepnej (frontstick, phototex). Dla klientów bardziej wymagających niektóre firmy oferują także materiał canavas, który przypomina do złudzenia materiał obrazu olejnego.