Jak to zrobić?, Tapety ścienne

Jak przygotować powierzchnię ścian pod tapetowanie?

fototapety 3d
Jak przygotować powierzchnię ścian pod tapetowanie?
5 (100%) 1 ocena

Przystępując do tapetowania ścian po zakupie już tapet należy odpowiednio przygotować pomieszczenie, w którym mają one zostać położone. Przede wszystkim istotne jest to, aby uporządkować niepotrzebne meble, przesunąć je tak, aby nie przeszkadzały lub też wynieść je do innego pomieszczenia. Należy skupić się na odpowiednim przygotowaniu podłoża.

Powinno być ono czyste, odtłuszczone i gładkie.

Jeżeli znajduje się na nim stara farba lub też są one pokryte tapetą, to konieczne jest jej usunięcie. Najlepiej zrobić to wykorzystując do tego zwykłą, ciepłą wodę. Jeżeli tapeta posiada powłokę to należy ją uszkodzić. Do tego posłużyć może szczotka druciana lub specjalny wałek do usuwania starych tapet. Jeżeli chcesz szybko pozbyć się tylko tych części farby lub też starych tapet, które należy usunąć to warto jest sprawdzić, w których miejscach łatwo one odchodzą i usunąć je tylko tam.

Resztę trzeba pozostawić.

Wszelkiego rodzaju powstałe w ten sposób ubytki wyrównać należy przy pomocy gładzi szpachlowej. Najlepiej jest nabyć gładź gotową w wiaderku, dzięki czemu można z niej korzystać tylko wtedy, gdy jest potrzebna, a następnie zamknąć opakowanie, co sprawi, że nie wyschnie i będzie cały czas zdatna do użytku. Jest to ogromne ułatwienie w momencie, gdy nie szpachlujemy całego pomieszczenia, a wyłącznie wygładzamy pewne fragmenty. Później należy zeszlifować nadmiar szpachli do uzyskania pożądanej gładkości. W zależności od wykorzystanej gładzi szpachlowej dobieramy papier drobny lub też nieco grubszy. Później całość gruntujemy oraz tapetujemy.