Dekoracje wnętrz, Jak to zrobić?, Tapety ścienne

Sztukateria jako idealny element wykańczający tapety

tapety 3d
Sztukateria jako idealny element wykańczający tapety
3.3 (66.67%) 3 ocena

Dzięki różnym technikom wykańczania tapet aktualnie wielu specjalistów z dziedziny tapetowania wskazuje, że wykańczanie tapet obecnie nie jest niczym trudnym. Można to zrobić za pomocą zarówno borderów, które sprawiają, że cały górny, jak i też dolny pas może być wręcz idealnie równo rozłożony, ale także i sztukaterii, która może nie tylko wykończyć, ale i pełnić dodatkowe funkcje estetyczne. Sprawdź, czy przypadkiem w twoim domu sztukateria nie sprawdzi się idealnie jako element wykańczający tapetę.

Sztukateria?

Wielu z nas martwi się przede wszystkim tym, że podczas nakładania fototapety widoczne zostaną pewne niedoskonałości w postaci nierówno przyciętych brytów, czy też postrzępionych końców tapety. Wszelkie te problemy można szybko i łatwo wyeliminować wykorzystując różne elementy wykańczające. To sztukateria w obecnym czasie często pełni taką funkcję. W zależności od tego, czy zdecydujemy się na mały ćwierćwałek, czy też duże elementy w kształcie półkolumn, konsol, czy głowic, to możemy pozwolić sobie na większe lub mniejsze nieścisłości przy docinaniu, wygładzaniu tapety.

Jak to możliwe?

Ano tak, że w przypadku niektórych elementów dekoracyjnych wykonanych ze styropianu możemy liczyć na dość duże powierzchnie. Niekiedy element dekoracyjny podbudowy sufitu może zajmować i kilka do kilkunastu centymetrów od jego naroża zarówno na powierzchni samego sufitu, jak i też ściany. To daje ogromne pole manewru, gdyż nakładając na przykład tapetę nie musimy aż tak bardzo starać się, by równo przy suficie była na nałożona.