Dekoracje wnętrz, fototapety, Jak to zrobić?

Pliki z grafikami pod fototapety

fototapety 3d
Pliki z grafikami pod fototapety
Oceń post

Chcąc zamówić tapetę na indywidualne życzenie koniecznie należy przesłać wybrane grafiki w postaci elektronicznej. Producenci tapet wskazują formaty .jpg, .pdf oraz .tiff jako najlepsze nośniki zdjęć. By móc wykonać fototapetę z danego pliku jest on wcześniej sprawdzany, czy spełnia wymagania jakościowe. Mianowicie powinien posiadać rozdzielczość co najmniej 300 dpi i odpowiednią wielkość mierzoną w pikselach.

Wszystko zależy w tym przypadku od docelowej wielkości tapety.

Przyjmuje się, iż jeden piksel odpowiadać powinien 1 mm docelowego wymiaru tapety. Pikseli oczywiście może być więcej, jednakże nigdy nie mniej, gdyż jakość wydruku będzie kiepska. Dla przykładu tapeta o wielkości 2 na 3 metry powinna być wykonana ze zdjęcia o wielkości minimum 2 tysiące na 3 tysiące pikseli. Producenci najczęściej zastrzegają, że nie biorą odpowiedzialności za jakość przesłanych plików. Bez dodatkowej opłaty nie będą nanosić obróbek graficznych. To jest dodatkowo płatna usługa, którą należy ustalić indywidualnie. Wskazuje się, co należy poprawić i na jakich zasadach. Fotografia może być zaczerpnięta z dowolnego miejsca.

Ważne, by źródło było legalne.

Może być na przykład zakupiona na jednej z platform do dystrybucji grafik cyfrowych lub też samodzielnie zrobiona aparatem cyfrowym. Osoby bardziej wymagające mogą zamówić również profesjonalną sesję z fotografem, który wykona zdjęcia we wskazanym miejscu, a następnie podda je obróbce. Należy pamiętać o tym, że producenci nie chcą dokonywać przedruku gotowych fototapet, w związku z czym zmiany nie będą na nie nanoszone.